Przenośne odtwarzacze muzyki: jaki wybrać? Od najprostszych modeli po sprzęt dla koneserów

Ten artykuł ma 3 strony:

Odtwarzacze ze średniej półki

Astell & Kern AK Jr

Cena: ok. 1400 zł

Marka AK znana jest audiofilom, zwłaszcza tym zamożniejszym, jednak może zaoferować wiele także osobom, które dopiero wdrażają się w temat. AK Jr to sprzęt nie tak dobry, jak AK240, który opiszemy za chwilę, ale i nie tak kosmicznie drogi. Obsługuje sporo formatów – wśród mniej standardowych są APE, AAC, DSF czy AIFF. Może pełnić funkcję DAC-a, czyli przetwornika cyfrowo-analogowego, który można stosować w połączeniu z dowolnymi zestawami nagłośnienia Jego wadą jest brak połączenia wi-fi – bibliotekę utworów musicie uzupełniać, korzystając z poczciwego kabelka. Do dyspozycji jest 64 GB pamięci.

PonoPlayer

Cena: ok. 1400 zł

Ufundowany na Kickstarterze odtwarzacz z wyższej półki, ale w niższej cenie. Potrafi odtwarzać pliki DSD, powstające na wczesnym etapie nagrywania i cechujące się najwyższą jakością dźwięku. Na sprzętach w podobnym przedziale cenowym jest to funkcja rzadko spotykana. Na zapis muzyki przeznaczono 64 GB pamięci, z możliwością podłączenia karty SD o pojemności do 64 GB. W chwili tworzenia przeglądu sklep PonoMusic jest jednak w przebudowie, więc możecie mieć problem z zakupem utworów.

Fiio FX5 II

Cena: ok. 1500 zł

Zobacz również: Gadżetovlog o vlogach

Podobnie jak odtwarzacz Manty, Fiio jest pozbawiony własnej pamięci. Jego możliwości są jednak znacznie, znacznie większe: od odtwarzania plików DSD, OGG, APE i innych, przez obsługę dwóch kart SD naraz, po funkcje zarządzania energią. Także wyrazisty dźwięk jest chwalony przez melomanów, jednak z zastrzeżeniem, że brakuje mu do naturalności charakteryzującej najdroższe odtwarzacze.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

Google Earth pokaże Księżyc w 3D Straszy, aż boki zrywać. Recenzja filmu Zdarzenie M. Nighta Shyamalana Hancock z Willem Smithem zachwyca Demoniczne zabawki 2: powrót do lat 80-tych? Życie na lagu Śmierć bohatera, czyli ubijanie protagonistów w literaturze [spoilery!] PS Vita nie jest martwa. Wbrew pozorom 4-letni dzieciak zdobywa YouTube'a. Jak on to robi? [wideo] Nyko dla DSi, PSP i Wii Sony PS Vita - mniej RAM-u, z procesorem Samsunga Nowy hit Internetu: ks. Natanek ostrzega przed szatanem w rytmie techno [wideo] Znajdź tytuł każdej piosenki...