Winter is coming! Oto 20 najciekawszych filmów rozgrywających się w zimie

Ten artykuł ma 3 strony:

Najlepsze zimowe filmy — cz. 2

Z archiwum X: Chcę wierzyć (The X-Files: I Want to Believe)

Drugi kinowy film kontynuujący wątki kultowego serialu. Tym razem para agentów FBI ściga porywaczy kobiet, wspomagając się pomocą księdza-pedofila ze zdolnościami parapsychicznymi. To niestety jedna ze słabszych opowiastek o Mulderze i Scully, ale zarazem historia przepięknie nakręcona, pełna wspaniałych zimowych kadrów.

Polowanie na łowcę (The Frozen Ground)

Policjant Nicolas Cage ściga maniakalnego Johna Cusacka w plenerach Alaski. Historia oparta na prawdziwym śledztwie, które doprowadziło do schwytania Roberta Hansena – mordercy 17 kobiet. Jeden z lepszych w miarę nowych filmów Cage'a.

Bohaterowie Telemarku (The Heroes of Telemark)

Dla odmiany nieco klasyki. Licząca już ponad 60 lat opowieść o agentach norweskiego ruchu oporu, którzy sabotują budowę bomby atomowej przez hitlerowców. Film ciężki i przytłaczający, ale nie wszystko musi być radosnym, głupiutkim horrorem albo kryminałem.

Tajemnica Syriusza (Screamers)

Science-fiction luźno oparte na opowiadaniu Philipa K. Dicka. Na mroźnej planecie Syriusz 6B trwa zawieszenie broni pomiędzy wrogimi frakcjami. Gwarantem spokoju są mordercze, poruszające się pod ziemią roboty, które… nagle przestają wykonywać polecenia swoich twórców. Film nadrabia braki budżetowe chwytającym za gardło klimatem, więc jeśli lubisz takie historie…

Zobacz również: Gadżetomania TV: Xbox One - przedstawiciele polskiej branży gier komentują pokaz nowej konsoli

K2

Dwaj przyjaciele wspinają się na drugą najwyższą górę świata. Okazuje się, że to nic przyjemnego, zwłaszcza jeśli złamiesz nogę 8 tys. metrów nad poziomem morza. Film inspirowany prawdziwą historią, niegdyś robiący ogromne wrażenie. Dziś, niestety, nadgryziony zębem czasu, ale i tak oglądalny.

Przetrwanie (The Grey)

Uratowani z katastrofy lotniczej przedzierają się przez terytorium wilków na pustkowiu Alaski. Smutny, melancholijny film o sensie życia i śmierci, z elementami horroru, znakomitymi zdjęciami i niezbyt dobrze zrealizowanymi komputerowymi wilkami.

Nienawistna ósemka (The Hateful Eight)

Drugi western Tarantino. Gorszy od Django, ale wciąż całkiem niezły. W zajeździe w pośrodku niczego spotyka się osiem postaci spod ciemnej gwiazdy, które, jak się okazuje, mają porachunki do wyrównania. I nie będą robić tego na drodze pokojowych pertraktacji. Dużo przemocy i jeszcze więcej rozmawiania, a do tego parę ładnych zimowych kadrów i muzyka Ennio Morricone.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

Japonia i Niemcy gardzą Gyrosami! 8 geekowskich wycieczek w Google Street View 5 rzeczy za które nie lubię Naszej-Klasy Dowód na to, że Activision wprowadzi opłaty za Call Of Duty Google Reader korzysta na Buzzie Czujecie się grubi i brzydcy? To wszystko przez Facebooka Co mogło trafić do Windowsa 7, a czego zabraknie? Firefox 3.2 powrót do TUI? Ubisoft: Cały czas eksperymentujemy Jak przez kilkanaście lat zmieniała się usługa Google Search? Pepsi stworzyło grę by walczyć z otyłością wśród meksykańskich dzieci Spamerzy wywaleni. I złapani.

Popularne w tym tygodniu:

Netflix. Angielska gra pokazuje, jak kiedyś wyglądał futbol. I dlaczego zachwycał wszystkich Netflix tworzy billboardy ze spoilerami znanych seriali. Mają zachęcać do pozostania w domach Nine Inch Nails: giganci alternatywy wydali znienacka dwa albumy. Za darmo Cinema City rozwiewa wszelkie wątpliwości z płatnościami Unlimited Kino przechodzi błyskawiczne zmiany. I potrzebuje VOD bardziej niż kiedykolwiek Poszerzone za darmo Play Now TV jeszcze dłużej. Canal+ i Netia również zwiększają pakiety Kino Świat rozszerza ofertę darmowych filmów. Obejrzycie je na YouTube Biedronka zwróciła uwagę na problem. Na razie opóźnień raczej nie będzie Facebook zaprasza na darmowe koncerty. Na początek Krzysztof Zalewski Nowości filmowe a koronawirus. Ludzie nie będą gotowi na takie ceny Chiny znalazły rozwiązanie. Wiedzą, jak poradzić sobie z kryzysem w branży filmowej Biedronka: niespodziewany efekt koronawirusa. Na noże już w ofercie dyskontu