Winter is coming! Oto 20 najciekawszych filmów rozgrywających się w zimie

Ten artykuł ma 3 strony:

Najlepsze zimowe filmy — cz. 3

Na krawędzi (Cliffhanger)

Sylvester Stallone u szczytu formy. Górski ratownik zostaje zmuszony do odnalezienia zaginionej walizki z pieniędzmi – w przeciwnym razie jego przyjaciół spotka smutny los. Piękne zdjęcia, szybka akcja i prawdopodobnie najlepsze w historii sceny kaskaderskie w wysokogórskich plenerach.

Zjawa (Revenant)

Po bliskim spotkaniu z niedźwiedziem w amerykańskiej głuszy traper resztkami sił próbuje powrócić do cywilizacji. Intensywny, pięknie nakręcony film, teoretycznie oparty na prawdziwej historii, ale w praktyce mający z nią tyle wspólnego, co „Na krawędzi”. Warto przekonać się, za co Leo wreszcie dostał Oscara.

Prosty plan (A Simple Plan)

Trzej mężczyźni znajdują walizkę pełną pieniędzy. Postanawiają ją zatrzymać i zachować to w tajemnicy, ale pokusa podzielenia się odkryciem jest silniejsza – co sprowadza na nich śmiertelne niebezpieczeństwo. Mroczna, choć momentami groteskowa kryminalna opowieść autorstwa Sama Raimiego, znanego głównie z serii „Martwe zło” i oryginalnych Spider-manów.

Labirynt (Prisoners)

Ciężka jak stalowe kajdany historia o poszukiwaniu porwanego dziecka, osadzona w dołującej scenerii pokrytych pluchą ulic małego miasta. Wspaniała gra aktorska i reżyseria wynoszą Labirynt na poziom nieosiągalny dla 99% filmów, i to mimo dość przeciętnego scenariusza.

Zobacz również: Tak pracuje kamera GoPro HD

Coś (The Thing)

Polarnicy wydobywają spod lodu liczący miliony lat statek kosmiczny. Znajdują także kosmitę, który przybiera kształt każdej istoty, z którą się zetknie. Jego zamiary nie są pokojowe. Jeden z najlepszych horrorów wszech czasów, z efektami specjalnymi, które do dziś potrafią zadziwić i obrzydzić. Niedawny prequel pod tym samym tytułem omijajcie jednak z daleka.

Fargo

W małym miasteczku na północy Stanów Zjednoczonych pewien nieznaczący człowiek knuje plan szybkiego wzbogacenia się kosztem teścia. Jak to w czarnych komediach bywa, nic nie idzie zgodnie z planem. Film przezabawny, genialnie napisany i jeszcze lepiej zagrany. Serial pod tym samym tytułem całkiem nieźle kopiuje jego stylistykę, ale mimo wszystko telewizyjnym reżyserom daleko do maestrii braci Coenów.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

Japonia i Niemcy gardzą Gyrosami! 8 geekowskich wycieczek w Google Street View 5 rzeczy za które nie lubię Naszej-Klasy Dowód na to, że Activision wprowadzi opłaty za Call Of Duty Google Reader korzysta na Buzzie Czujecie się grubi i brzydcy? To wszystko przez Facebooka Co mogło trafić do Windowsa 7, a czego zabraknie? Firefox 3.2 powrót do TUI? Ubisoft: Cały czas eksperymentujemy Jak przez kilkanaście lat zmieniała się usługa Google Search? Pepsi stworzyło grę by walczyć z otyłością wśród meksykańskich dzieci Spamerzy wywaleni. I złapani.

Popularne w tym tygodniu:

Netflix. Angielska gra pokazuje, jak kiedyś wyglądał futbol. I dlaczego zachwycał wszystkich Netflix tworzy billboardy ze spoilerami znanych seriali. Mają zachęcać do pozostania w domach Nine Inch Nails: giganci alternatywy wydali znienacka dwa albumy. Za darmo Cinema City rozwiewa wszelkie wątpliwości z płatnościami Unlimited Kino przechodzi błyskawiczne zmiany. I potrzebuje VOD bardziej niż kiedykolwiek Poszerzone za darmo Play Now TV jeszcze dłużej. Canal+ i Netia również zwiększają pakiety Kino Świat rozszerza ofertę darmowych filmów. Obejrzycie je na YouTube Biedronka zwróciła uwagę na problem. Na razie opóźnień raczej nie będzie Facebook zaprasza na darmowe koncerty. Na początek Krzysztof Zalewski Nowości filmowe a koronawirus. Ludzie nie będą gotowi na takie ceny Chiny znalazły rozwiązanie. Wiedzą, jak poradzić sobie z kryzysem w branży filmowej Biedronka: niespodziewany efekt koronawirusa. Na noże już w ofercie dyskontu